درباره باشگاه کوچهای پارسی زبان


باشگاه کوچ های پارسی زبان، با هدف نشر اطلاعات صحیح در حوزه کوچینگ در سال 1398 توسط آرمان بابایی تأسیس گردید.

مأموریت باشگاه

مأموریت باشگاه عبارت است از: تسهیل استفاده از کوچینگ در زندگی شخصی یا حرفه ای افراد ارزش های باشگاه که تمامی اعضای آن متعهد به رعایت آنها در هر شرایطی می باشند عبارتند از:

 1. رعایت احترام و اعتماد متقابل
 2. صداقت و صراحت
 3. مسوولیت پذیری

فعالیت های باشگاه

 1. معرفی و انتشار مقالات و کتاب های مرتبط با حوزه کوچینگ به زبان پارسی
 2. برگزاری جلسات دورهمی اختصاصی کوچ های عضو
 3. برگزاری جلسات دورهمی آزاد مشترک اعضای عادی و کوچ ها و منتورها
 4. برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی
 5. پذیرش تبلیغات کوچ های حرفه ای


معرفی مقالات و کتاب های مرتبط با حوزه کوچینگ به زبان پارسی

عزیزانی که در نویسندگی، ترجمه و تألیف حوزه کوچینگ دستی بر آتش دارند می توانند در راستای انتشار دانش و فرهنگ سازی حوزه کوچینگ، مطالب خود را در قالب مقاله یا بخش گزیده ای از کتاب (کتابی که خودشان نوشته یا ترجمه نموده‌اند) به دبیرخانه باشگاه ارسال نمایند.

برگزاری جلسات دورهمی اختصاصی کوچ های عضو

در باشگاه کوچ های پارسی زبان جلسات منظم دورهمی برگزار می‌گردد که برخی از این جلسات صرفا با حضور کوچ های عزیز می باشد و سایر جلسات برای تمامی اعضا آزاد می باشد. در جلسات اختصاصی کوچ ها، ضمن یادگیری از یکدیگر، با دعوت از سخنرانان و مدرسان و اساتید رشته های تخصصی برای افزایش سطح اطلاعات فنی و تخصصی کوچ ها تلاش می نماییم. در این جلسات ممکن است چالش های کوچ ها مطرح شوند و از سایر کوچ ها مشورت اخذ گردد.

برگزاری جلسات دورهمی آزاد مشترک اعضای عادی و کوچ ها و منتورها

در جلسات عمومی، اعضای عادی باشگاه میتوانند ضمن آشنایی حضوری با کوچ ها، از راهنمایی های ایشان در خصوص چالش‌های خودشان بهره مند گردند. همچنین ممکن است اعضای باشگاه در فعالیت های گروهی مانند کارگاه ها، سمینارها یا تمرین های تیم سازی شرکت کنند تا مهارت ها و دانش خود را افزایش دهند.
یکی از مزیت های جلسات آزاد این است که اعضای مشتاق می توانند با چندین کوچ در یک محل آشنا شوند و صحبت کنند و با یک کوچ برای مشارکت کاری به توافق برسند. همانطور که می دانید پیدا کردن کوچ مناسب گاهی سخت می شود و شما ممکن است برای یک موضوع با چندین کوچ جلسات اولیه را برگزار کنید ولی باز احساس کنید کوچ مناسبی را نیافته‌اید. همچنین در حین این جلسات اعضا می توانند مسئولیت پذیری، انگیزه و الهام بخشی را برای کمک به سایر اعضا در دستیابی به اهداف خود و دستیابی به پتانسیل کامل خود ارائه دهند.
از دیگر مزیت های حضور در جلسات آزاد این باشگاه این است که شما با افرادی که موضوع یا چالش مشابهی دارند آشنا می شوید و این موضوع میتواند در شفاف شدن شرایط به شما کمک کند تا راه خود را بهتر بیابید.

برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی

علاوه بر جلسات دورهمی، جلسات تخصصی نیز برگزار می گردد که حول یک موضوع خاص مانند توسعه رهبری، پیشرفت شغلی، کارآفرینی یا رشد شخصی و … می باشند. مدرسین و اساتید این کارگاه ها هم از کوچ های حرفه ای، هم از اساتید دانشگاهی که در یک حوزه تخصصی فعالیت می نمایند انتخاب می گردند.

پذیرش تبلیغات کوچ های حرفه ای

هم کوچ هایی که به صورت فردی فعالیت می نمایند و هم کوچ هایی که به صورت گروهی یا شرکت ثبت شده فعالیت می نمایند می‌توانند از فضای وب سایت باشگاه برای درج تبلیغ خود بهره برداری نمایند. برای درج تبلیغ در وبسایت باشگاه به واتساپ مدیریت باشگاه پیام ارسال نمایید.


مزیت های عضویت در باشگاه کوچ های پارسی زبان

در باشگاه کوچ های پارسی زبان افرادی که علایق مشترک در حوزه موفقیت و پیشرفت فردی یا حرفه ای دارند عضو می شوند و اعضای عادی از یک کوچ یا منتور راهنمایی و پشتیبانی دریافت می نمایند.
اعضای این باشگاه هم کوچ ها و منتورهای حرفه ای می باشند و هم هر کسی که تمایل به پیشرفت در حوزه خاصی دارد. دانشجویان کوچینگ از هر موسسه ای که دارای صلاحیت بین المللی باشد نیز می توانند در این باشگاه عضو شده و از همراهی کوچ های قدیمی برای کسب تجارب ارزشمند ایشان و بهتر درک کردن مفاهیم کوچینگ بهره‌مند شوند.
مزیت های عضویت در این باشگاه برای هر گروه از اعضا متفاوت می باشد:

کوچ ها:

 1. فرصت شبکه سازی
 2. امکان معرفی فرصت های کاری به یکدیگر
 3. یادگیری متقابل
 4. درک روند و وضعیت بازار
 5. درک نیازها و چالش های رایج مردم
 6. درک چالش های سایر کوچ ها
 7. امکان بهره مندی از کمک سایر کوچ ها برای عبور از چالش‌های حرفه‌ای

اعضای عادی:

 1. امکان آشنایی با مفاهیم کوچینگ در حین جلسات آزاد
 2. امکان آشنایی و مصاحبه با کوچ ها برای انتخاب یک کوچ مناسب در حین جلسات آزاد و یا با بهره‌مندی از راهنمایی مدیریت باشگاه
 3. امکان خرید کتاب حوزه کوچینگ با تخفیف ویژه باشگاه

دانشجویان کوچینگ

 1. آشنایی با کوچ های قدیمی و سایر کوچ ها
 2. امکان بهره مندی از منتورهای کوچینگ برای انتخاب حوزه تخصصی
 3. امکان کمک گرفتن از کوچ های قدیمی برای درک صحیح تر کوچینگ
 4. امکان دوستیابی یا پارتنریابی برای طی روند حرفه ای شدن در دوران آموزش کوچینگ